Bhakti - ścieżka miłości
W chwili obecnej słowo joga jest u nas bardzo popularne. Aczkolwiek, większość osób uważa iż joga to tylko ćwiczenia fizyczne i oddechowe nie zdając sobie sprawy iż w Indiach istnieje wiele odmian jogi.
Jedną z najbardziej popularnych jest Bhakti joga, joga oddania i miłości.
Joga ta uznaje Boga osobowego i naucza jak nawiązać z NIM osobistą relację. W trakcie kursu nauczymy się jak rozwijać relacje z Bogiem i czuć jego obecność we wszystkim co nas otacza.
Bhakti joga jest niezwykle praktyczna gdyż jest czymś absolutnie naturalnym.
Miłość i oddanie są naturalna potrzebą serca. Może ją praktykować każdy tym samym osiągając spełnienie w życiu. W trakcie kursu zostaną przedstawione podstawowe zasady Bhakti jogi i jak je praktykować w życiu codziennym.
Prowadzący

Dr Satanarayan Dasa
Dr Satanarayana Dasa jest wykształcony w zakresie Teologii, Sanskrytu, Prawa Indyjskiego, Mechaniki oraz Inżynierii Przemysłowej – mieszanka wiedzy równie fascynująca, co sama jego postać: osoby spokojnej i przenikliwej, jak też równej i serdecznej. Prowadzi wykłady praktycznie na całym świecie.
Jessica Richmond
Jessica Richmond – amerykańska psychoterapeutka i konsultant psychologii wedyjskiej. Posiada dyplom Bachelor of Science i Master of Science z zakresu zdrowia psychicznego. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, poznawała ich zachowanie i funkcjonowanie umysłu aby pomóc im w przezwyciężeniu depresji, lęku, złości, zazdrości i bólu straty.Program kursu – Bhakti - ścieżka miłości
1. Wykład 1.
Czym jest Bhakti, jaki jest jej cel czym różni się od inny systemów jogi.
2. Wykład 2.
Podstawowe wymagania i praktyki na ścieżce bhakti. Wykład i dyskusja na podstawie doświadczeń osób podążających ścieżką Bhakti.
3. Wykład 3.
Nauczymy się praktyk prowadzących do wyciszenia i uspokojenia umysłu tak aby można było nawiązać pełna miłości relację z Bogiem. Nauczymy się czym jest Sadhana, codzienna praktyka którą razem przećwiczymy i przedyskutujemy.
4. Wykład 4.
Dowiemy się jak wygląda pełna miłości relacja Bogiem. Przeanalizujemy na przykładzie studium przypadku czym jest a czym nie jest Bhakti joga.