Konsultant ajurwedy - stopień II

Kurs konsultanta ajurwedy II stopnia przeznaczony jest dla osób które ukończyły kurs konsultanta ajurwedy I stopnia.

Nasi eksperci

dr Partap Chauhan

dr Partap Chauhan

Doktor Keshav Chauhan (BAMS), posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób autoimmunologicznych, chronicznych oraz chorób których przyczyną jest nieprawidłowy metabolizm. Poza konsultowaniem pacjentów, zajmuje się opracowaniem nowych formuł ajurwedyjskich. Uczy Ajurwedy we Francji, Polsce, Litwie oraz USA. Specjalizuje się w Panchakarmie.
dr Satanarayan Dasa

dr Satanarayan Dasa

Dr Satanarayana Dasa jest wykształcony w zakresie Teologii, Sanskrytu, Prawa Indyjskiego, Mechaniki oraz Inżynierii Przemysłowej – mieszanka wiedzy równie fascynująca, co sama jego postać: osoby spokojnej i przenikliwej, jak też równej i serdecznej. Prowadzi wykłady praktycznie na całym świecie.

Program kursu

1. Wykład 1.

2. Wykład 2.

3. Wykład 3.

4. Wykład 4.

5. Wykład 5.

6. Wykład 6.

7. Wykład 7.

Wykład 1 - Jak leczyć agni/ogień i choroby związane z jego nieprawidłowym funkcjonowaniem

Według ajurwedy przyczyną większości chorób są problemy z ogniem trawiennym. Agni odgrywa istotną rolę zarówno w odżywianiu jak i oczyszczaniu organizmu na wielu poziomach ludzkiego organizmu. Zdrowy ogień trawienny jest nie zwykle istotny zarówno przy profilaktyce jak i leczeniu chorób. W trakcie tego wykładu powiemy się o różnych rodzajach ognia i ich roli w zachowaniu zdrowia.

Wykład 2 - Ajurwedyjskie spojrzenie na umysł

Umysł odgrywa bardzo istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Nasze działanie manifestuje się w umyśle. Stres, traumy emocjonalne, pobudzenie emocjonalne bardzo często są przyczyną chorób fizycznych. Współczesna medycyna również mówi o chorobach psychosomatycznych. Podczas tego wykładu dowiemy się jaką role odgrywa umysł w powstawaniu chorób jak i ich leczeniu.

Wykład 3 - Ajurweda a kobieta

Kobieta jest osią społeczeństwa.Jeśli chcemy mieć zdrowe i szczęśliwe społeczeństwo, ważne jest aby kobieta była zdrowa. Ajurweda szczegółowo opisuje fizyczne, psychiczne i emocjonalne dolegliwości jakich może doświadczać kobieta. W trakcie tego wykładu dowiemy się jak kobieta powinna dbać o siebie oraz omówimy niektóre z problemów zdrowotnych na jakie cierpią kobiety

Wykład 4 - Choroby cywilizacyjne: otyłość, nadciśnienie, cukrzyca

Choroby spowodowane niewłaściwym stylem życia są chorobami niezakaźnymi ale stają się coraz bardziej powszechnie występujące na całym świecie. Jak sama nazwa wskazuje ich przyczyną jest nieodpowiedni styl życia czyli aby zachować zdrowie powinniśmy nauczyć się jak żyć w sposób właściwy a nie zażywać tabletki kilka razy dziennie. Ajurweda jest nauką, która uczy jak stworzyć unikalny plan dla siebie i innych na bazie prakriti/typu konstytucyjnego. W trakcie wykładu omówimy podstawowe dolegliwości spowodowanie nieprawidłowym stylem życia i jak sobie z nimi radzić stosując zasady ajurwedy.

Wykład 5 - Ajurweda a duchowość dr Satanayran Dasa Babaji

Wiele osób źle rozumie pojecie duchowości.Każdy z nas składa się z ciała, umysłu i duszy. Aby być zdrowym musimy zachować równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duszą. Bardzo często dbamy o swoje ciało i umysł a zaniedbujemy to co jest bardzo ważne – duszę. Podczas tego wykładu dowiemy się jak ważna jest praktyka duchowa dla zdrowia i poczucia szczęścia.

Wykład 6 - Program Jivananda

W naszym pędzącym świecie bardzo często zaniedbujemy zdrowie. Nawet jak już zdamy sobie sprawę jak jest ono istotne, często nie znajdujemy czasu aby ćwiczyć i wprowadzić w życie zdrowe nawyki. Jivananda jest prostym programem opartym na zasadach ajurwedy do stosowania każdego dnia. Program ten pomaga nam w 45 minut zadbać o ciało, zmysły, umysł i duszę. Program Jivananda podaje proste techniki które można również zastosować w miejscu pracy. W trakcie tego wykładu poznamy ćwiczenia, techniki oddechowe oraz medytacje Jivananda.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
i najlepszymi ofertami

Dziękujemy!
Twój adres e-mail został zapisany na naszej liście subskrybentów.

Gwarantujemy wyłącznie wartościową treść.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.

Logowanie

Podany adres e-mail lub hasło nie są prawidłowe

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się