Choroby tarczycy dotykają coraz to większą grupę osób.
Nie bez powodu są nazywane plagą XXI wieku. Niestety objawy chorób tarczycy nie zawsze są łatwe w rozpoznaniu. Niektóre naprawdę łatwo przeoczyć lub zbagatelizować. Trudno bowiem udać się do lekarza z informacją, że czujemy znużenie, mamy tendencję do przybierania na wadze, słabą pamięć czy umiejętność koncentracji lub przesuszoną skórę. Warto jednak pamiętać, że prawidłowe funkcjonowanie tarczycy jest warunkiem właściwego metabolizmu komórkowego, a co za tym idzie — ma jednocześnie wpływ na wiele innych narządów.
Kurs przedstawia ajurwedyjskie spojrzenie na tarczycę.
Masz zdiagnozowaną chorobę tarczycy? A może chcesz wspierać swoich pacjentów lub klientów, którzy często zgłaszają Ci choroby związane z tym gruczołem?
Podczas kursu Tarczyca — spotkanie z ajurwedą Dr Bhagvna Diwedi w jasny i przystępny sposób przedstawia przyczyny oraz objawy nadczynności i niedoczynności tarczycy, czyli dwóch najczęściej występujących zaburzeń. Dowiesz się, jak sobie radzić z tymi dolegliwościami stosując zasady Ajurwedy.Do kogo skierowany jest kurs?
Do konsulatów ajurwedy.
Do osób, które mają podstawową wiedzę na temat ajurwedy, do dietetyków.
Do osób, które chorują na niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, Hashimoto lub inne zaburzenia w obrębie tego gruczołu i chcą dogłębnie zrozumieć perspektywę ajurwedy na te dolegliwości.
Do osób, które interesują się holistycznym podejściem do zdrowia.
Wykładowca
Lekarka z 16 letnim doświadczeniem, specjalizująca się w ginekologii ajurwedyjskiej.
Prowadzi wykłady dla studentów dotyczące zaburzeń menstruacji, mięśniaków i chorób dróg rodnych.Dr Bhavna Dwivediv
Jiva Ayurveda Clinic
PROGRAM KURSU
Wykład 1 Niedoczynność tarczycy
1. Anatomia gruczołu tarczycy. 2. Na czym polega fizjologia wydzielania hormonów? 3. Niedoczynność tarczycy — omówienie zaburzenia. 4. Skąd bierze się niedoczynność tarczycy? 5. Objawy niedoczynności tarczycy, które uwidaczniają się w poszczególnych obszarach ciała. 6. Wpływ stresu na funkcjonowanie tarczycy. 7. Diagnostyka niedoczynności tarczycy. 8. Ajurwedyjska koncepcja funkcjonowania tarczycy.
9. Ajurwedyjskie spojrzenie na przyczyny niedoczynności tarczycy. 10. Samparpti (patogeneza) niedoczynności tarczycy. 11. Niedoczynność tarczycy a dosze. 12.Leczenie zaburzeń tarczycy z zastosowaniem zasad Ajurwedy. 13. Wskazówki dietetyczne dla osób z niedoczynnością tarczycy. 14. Joga, medytacja, styl życia i pranayama. 15. Zioła i suplementy ajurwedyjskie stosowane przy niedoczynności tarczycy. Studium przypadku.
Wykład 2 Nadczynność tarczycy
1. Nadczynność tarczycy — omówienie zaburzenia. 2. Skąd bierze się nadczynność tarczycy? 3. Objawy nadczynności tarczycy. 4. Metody diagnostyczne nadczynności tarczycy. 5. Leczenie nadczynności tarczycy.
6. Ajurwedyjskie spojrzenie na nadczynność. 7. Wskazówki dietetyczne dla osób z nadczynnością tarczycy. 8. Joga, medytacja, styl życia i pranayama. 9. Zioła ajurwedyjskie stosowane przy nadczynności tarczycy. 10. Sesja pytań i odpowiedzi.
Informacje techniczne
Kurs składa się dwóch wykładów (zapis nagrań) przeprowadzonych przez Dr Bhagvna Diwedi. Każdy wykład trwa około 2 godzin. Kurs przeznaczony jest dla osób, które mają przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu ajurwedy. Dostęp do kursu masz poprzez wygodną platformę online na stronie akademiaatma.com, wystarczy się zalogować. Kurs jest tłumaczony symultanicznie na język polski. Nie musisz znać innego języka. Dostęp do kursu otrzymujesz na okres 1 roku.