Halawa z kaszy manny

Halawa z kaszy manny ulubiony deser moich dzieci. W Indiach często te danie robi się na różne uroczystości. Mój nauczyciel duchowy zawsze pierwszą kulkę ofiarował sile wyższej, stwórcy - Bogu. Przyglądając się temu czynowi doceniłam wartość jedzenia i z wdzięcznością dziś umiem je spożywać.


Składniki halawy z kaszy manny


  • 650 ml wody lub mleka ( może też być mleko roślinne)
  • 200 g cukru
  • 200 g masła
  • 220 g kaszy manny
  • 10 nitek szafranu
  • 1 łyżeczka gałki muszkatołowej
  • 30 g rodzynek
  • 30 g orzechów laskowych lub włoskich


Do garnka wlewamy mleko wsypujemy cukier, szafran, gałkę muszkatołową i rodzynki. Zagotować. Orzechy podprażyć. Na dużej patelni rozpuścić masło wsypać kaszę manną i smażyć na małym ogniu aż uzyska złoty kolor. Następnie dodajemy płynną masę, a na koniec orzechy. Dobrze smakuje też na ciepło. Po ostygnięciu można uformować kulki. Życzymy smacznego :-)


Edyta Sicińska
O Autorze

Edyta Sicińska

Opierając się o wiedzę z zakresu medycyny chińskiej, kuchni Pięciu Przemian, makrobiotyki i  Ajurwedy - doradzam jak zmienić swój styl życia i sposób myślenia aby być zdrowym i czuć się lepiej we własnym ciele i świecie. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem pionierką edukacji żywienia. Jesteśmy tym, co jemy. W zależności od tego jak "zbudujemy" nasze Ciało i czym je będziemy zasilać - taką jakość życia osiągniemy. Jedzenie jest pierwszym filarem do osiągnięcia równowagi.

Drugi filar to umysł, emocje, zmysły. Pomagam moim pacjentom także w tym obszarze, ucząc jak nimi zarządzać i nie pozwolić, aby to one przejęły nad nami kontrolę. To jest piękna przestrzeń do odkrycia siebie. Zdrowe ciało i spokojny umysł to podstawa szczęśliwego życia. Ale idąc dalej, krok po kroku zbliżamy się także do naszego prawdziwego JA (można to nazwać duszą, można o tym myśleć jak o duchowości czy nawet religii - wybór należy do nas), głosu naszego serca, odnajdujemy swoją prawdę. Słyszymy głos duszy, który będzie nas odtąd prowadzić.

Zobacz również

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
i najlepszymi ofertami

Dziękujemy!
Twój adres e-mail został zapisany na naszej liście subskrybentów.

Gwarantujemy wyłącznie wartościową treść.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.

Logowanie

Podany adres e-mail lub hasło nie są prawidłowe

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się